Co powinieneś wiedzieć przed przeprowadzką:
 

Przeprowadzka może odbyć się sprawnie szybko i bez zbędnych kosztów, o ile odpowiednio się do niej przygotujemy.

Termin przeprowadzki w naszej firmie wybieracie Państwo. Jeśli jest to drobny przewóz kilku mebli i kartonów można go zamówić nawet tego samego dnia. Jeśli do przemieszczenia jest całe mieszkanie warto zamówić auto wraz z ekipą noszącą kilka dni wcześniej.

Kartony i mocne worki do spakowania swoich rzeczy można nabyć w każdym markecie budowlanym lub też zamówić przez internet. Nasi kierowcy mają na samochodzie 2-3 puste kartony do Państwa dyspozycji, jednak większa ilość trzeba wcześniej zamówić i jest to usługa dodatkowo płatna.

Wielkość auta powinna być dostosowana do przewożonego mienia. Meble z jednego niedużego pokoju wejdą do typowej bagażówki o pojemności 12m3. Dwu-trzy pokojowe mieszkanie lub biuro o metrażu do 50m2 można zapakować do średniego auta o pojemności 20m3 . Większe lokale wymagają auta typu meblowóz o pojemności 36m3.

Ekipa nosząca – przy typowych niewielkich meblach i budynkach z windami najczęściej wystarczą dwie osoby. Jeśli w skład przewożonego mienia wchodzą rzeczy wielkogabarytowe ( duże szafy, meble antyczne, sejfy, przedmioty o wadze powyżej 100 kg lub o nietypowych wymiarach, albo szczególnie delikatne np. gabloty szklane, akwaria) potrzeba będzie trzech lub czterech panów noszących. Wnoszenie mienia na wysokie pietra bez windy również wymaga liczniejszej ekipy.

Utylizacja – niekiedy zmiana miejsca zamieszkania wiąże się z koniecznością pozbycia się niektórych mebli lub sprzętu AGD.
Zostaną one przez nas wywiezione do najbliższego punktu zbiorki odpadów wielkogabarytowych, lub wystawione przed budynek (do odbioru przez firmę odbierającą odpady) o ile zarządca budynku wyrazi na to zgodę.

Ubezpieczenie i ewentualne szkody – staramy się pracować bezszkodowo i tak zabezpieczyć Państwa mienie, aby dojechało na nowe miejsce w stanie niepogorszonym. Gdyby jednak nastąpiły jakieś uszkodzenia: szef ekipy przyjeżdzającej do Państwa prowadzi własną działalność gospodarczą (odpowiada osobiście za powierzone przedmioty, lub też dysponuje ubezpieczeniem OC na ich pokrycie).

Płatność - po wykonanej pracy uiszczacie państwo należność u kierowcy gotówką. On na podstawie własnej działalności gospodarczej wystawia Państwu fakturę vat lub rachunek za wykonaną usługę i rozstrzyga ew. reklamacje dotyczące zarówno przebiegu usługi jak i ew. uszkodzeń powstałych w jej trakcie.